HTML

Az én Milánom: Mylan

Sok csapatnak drukkolok. Közülük azonban kiemelkedik a Milan. A blog neve mégsem Milan lett, hanem Mylan. Ez egy szójáték, a My Milan rövidítése... Remélem sok-sok Milan drukker fog itt kommentelni! Ahogy az időm engedi, egyre több posztot fogok megjeleníteni. Most még csak gyűjtöm az anyagokat és az ihletet... De egyszer egy nagy közösség gigablogja lesz a terveim szerint! :)

Friss topikok

Linkblog

2010.08.31. 21:29 Péter Bakonyi

Milan igazolások TOP 10

nemzetisport.hu:

 

Top 10 Milan-igazolás: Milánó piros-fekete gyémántjai

 

Az AC Milan szurkolói idén is megkapták a maguk szupersztárját; kérdés, mennyire lesz sikeres Zlatan Ibrahimovic és Robinho a lombardoknál. Silvio Berlusconi 1986-ban lépett színre a csapatnál, azóta hol hivatalosan, hol csak „titokban", de ő irányítja a milánói sztárklubot. Huszonnégy év alatt sok játékos jött a klubhoz és rengeteg futballista ment el onnan – mi most az érkezőkre koncentrálunk. Megpróbáljuk sorba szedni a Milan tíz legjobban sikerült igazolását 1986 óta. Listánk szigorúan szubjektív, reklamálásnak, véleményeknek helye van! A kommentekben...

Kettő a három világklasszis "holland tulipánból": Van Basten és Rijkaard (Fotó: Action Images, archív)
10. Alexandre Pato

Patót tizenhét éves korában 22 millió euróért vették meg 2007 nyarán a brazil Internacionaltól. Mivel az Európai Unión kívülről érkezett, 18. születésnapjáig (2007. szeptember 3.) egyáltalán nem, azt követően pedig csak barátságos mérkőzéseken játszhatott. Hivatalos bemutatkozására 2008. január 13-án került sor, amikor a Napolit gyalulta le a Milan 5–2-re, ő pedig egy gólt szerzett. Nagyon fiatalon került a milánóiakhoz, és még rengeteg éve van trófeákat nyerni. Ha lesz türelme kivárni az újabb sikerkorszakot, akkor akár a lista első helyére is felkúszhat.

9. Andrea Pirlo

A 2006-ban Olaszországgal világbajnoki címet szerző Pirlo a városi rivális Internazionalétól érkezett, körülbelül 18 millió eurónak megfelelő líráért 2001-ben. Igazi „trequartista" volt a szerepköre, amíg Carlo Ancelotti meg nem találta neki a stílusához (és a csapatáéhoz) legmegfelelőbb pozíciót, a visszavont játékmesterét. Pirlo kétszer nyert Bajnokok Ligáját a Milannal (2003, 2007), és minden más fontos trófeát is begyűjtött. Bár az utóbbi években nem találja a csúcsformáját, a 2000-es évek elején és közepén posztján a világ legjobbja volt.

8. Ruud Gullit

Gullit 1987-ben jött a PSV-től, akkor világrekordnak számító összegért, mai árfolyamra átszámolva 6 millió euróért. Abban az évben megkapta az Aranylabdát – ő maga volt a totális futballista. Nagyszerű fizikai adottságai remek technikával és átlagon felüli játékintelligencával kiegészülve képessé tették rá, hogy a pálya bármelyik részén megállja a helyét. Nem maradt hiányérzete a milánói évek után, mindent megnyert, amit csak lehetett. Az 1989-es BEK-döntőben – amelyet a Steaua Bucuresti ellen 4–0-ra nyertek meg – két gólt szerzett. A holland 1993-ban a Sampdoriához távozott, miután az 1993-as BL-fináléra Capello nem nevezte.

7. Frank Rijkaard

1988-tól kezdve öt éven keresztül boldogította Milánó piros-fekete felét. Természetesen mindent megnyert a klubbal, a Benfica elleni BEK-döntőben ő szerezte az egyetlen gólt. Középső védőként érkezett Olaszországba, Arrigo Sacchi csinált belőle védekező középpályást, ő volt a prototípusa a Patrick Viera (a francia is felkerülhetne egy tízes listára, ahol a Milan tíz legkevésbé bevált igazolását taglalnánk) által tökélyre fejlesztett modern védekező középpályásnak. 1993-ban tért vissza az Ajaxhoz.

6. Dejan Szavicsevics

1992-ben sikerült Silvio Berlusconinak megszereznie, pedig már évekkel korábban kinézte. A törékeny montenegróit a Milan mindenható ura nevezte el „Zseninek" (s a becenév rajtamaradt), aki látta az 1994-es BL-döntőben a Barcelonának rúgott gólját – úgy harminc méterről, az oldalvonal mellől emelt(!) a kapuba. Az utolsó milanos találatát az Inter ellen lőtte, 1998. január 8-án, amikor a piros-feketék 5–0-ra verték meg Olasz Kupa-mérkőzésen a városi riválist.

5. Marcell Desaillly

Miután tagja volt az 1993-ban a Milan ellen a Bajnokok Ligája  első kiírását élen záró Olympique Marseille-nek, Berlusconi nem habozott megszerezni a ghánai származású franciát. A következő évben ismét BL-t nyert, immár milánói színekben. Ezzel ő lett az első játékos, aki két egymást követő évben különböző csapatokkal hódította el a legrangosabb európai klubtrófeát. Bár legjobban védőként szeretett játszani, sokszor a középpályán szorgoskodott. 1998-ban a Chelsea-hez igazolt.

4. Andrij Sevcsenko

Andrij Sevcsenko 1999-ben, huszonöt millió dollárért érkezett a Dinamo Kijevtől. Nem maradt ki egyik trófea sem a gyűjteményéből, egyénileg is aratott, Aranylabdát kapott, többször is gólkirály lett a Serie A-ban és a Bajnokok Ligájában is. 2003-ban ő lőtte a Juventus elleni BL-döntőben a mindent eldöntő, győztes büntetőt. Szintén a fináléban, két év múlva – amikor a Liverpool volt az ellenfél – is az ő tizenegyesére került sor utolsóként a párbajban, ám Dudek védése azt jelentette, hogy elbukott a csapata. 2006-ban elhagyta imádott klubját, a Chelsea-hez került, és bár még visszatért (2008–2009), már megközelíteni sem tudta korábbi ragyogó teljesítményét.

3. Filippo Inzaghi

SuperPippo sokat köszönhet Carlo Ancelottinak, akinek a javaslatára Berlusconi a Milanhoz hozta. Tomasson, Rivaldo, Sevcsenko, Gilardino, Ronaldo, Huntelaar, Crespo, Vieri, hogy csak néhány nevet említsünk azok közül, akikkel az évek során meg kellett küzdenie a csapatba kerülésért, többnyire sikerrel. Két BL-t is nyert a Milannal, de legszívesebben a 2007-es döntőre emlékszik, hiszen a Liverpool elleni fináléban – a „visszavágón” a 2005-ös döntőbeli vereségért – a szurkolók két gólt köszönhettek neki. Az első a derekáról pattant be Pirlo szabadrúgása után. Ez tökéletesen jellemzi Inzaghit, aki a napokban pályafutása legszebb gólját vágta a Barcelona kapujába. Harminchét évesen még mindig képes megújulni, ki tudja meddig még...

2. Kaká

Világbajnokként érkezett nyolc és fél millió euróért 2003 nyarán, hatvannal többért távozott 2009-ben a Real Madridhoz. Kétszeres BL-győztes, aranylabdás, BL-gólkirály is lett Milánóban, sokszor egyedül cipelte a hátán csapatát. Amikor a csúcson volt, úgy indult meg szinte a semmiből, hogy senki sem merte még csak felrúgni sem, a szabályos szerelésre pedig esélyük sem volt a védőknek. Amikor elment, azért tette, hogy a Milan pénzügyi válsága enyhüljön az érte kapott pénz segítségével...

1. Marco van Basten

A legcsodálatosabb a három holland tulipán (Rijkaard, Gullit, van Basten) közül. 1987-ben vette meg Berlusconi, élete talán legjobb igazolását végrehajtva. Háromszor ítélték oda neki az Aranylabdát, 1988, 1989, és 1992 is az ő éve volt. Sajnos nagyon korán, 1995-ben, harmincéves korában vissza kellett vonulnia, tropára ment ugyanis a térde. Kell-e mondani, nem maradt ki egyik klubtrófea sem a gyűjteményéből. Ő volt az első futballista, aki a BL-ben négy gólt szerzett egy mérkőzésen – 1992-ben az IFK Göteborg játékosai csodálhatták anélkül, hogy jegyet vettek volna a meccsre.

Majd az idő eldönti, hogy Zlatan Ibrahimovic és Robinho a fentiek nyomába ér-e. Ez tehát a mi tízes listánk, és kíváncsiak vagyunk, olvasóink egyetértenek-e vele...

PÁL ISTVÁN 

 

Szólj hozzá!


A bejegyzés trackback címe:

https://mylan.blog.hu/api/trackback/id/tr52262812

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása