Sok csapatnak drukkolok. Közülük azonban kiemelkedik a Milan. A blog neve mégsem Milan lett, hanem Mylan. Ez egy szójáték, a My Milan rövidítése... Remélem sok-sok Milan drukker fog itt kommentelni! Ahogy az időm engedi, egyre több posztot fogok megjeleníteni. Most még csak gyűjtöm az anyagokat és az ihletet... De egyszer egy nagy közösség gigablogja lesz a terveim szerint! :)

Linkblog

2010.11.08. 19:39 Péter Bakonyi

A Juventus és az AC Milan is nyert

sport365.hu:

Győzött a Juventus és az AC Milan is a Serie A 10. fordulójában. A Zebrák a Cesena együttesét, míg a milánói alakulat a sereghajtó Bari gárdáját múlta felül.

A Komannal a kezdőben felálló Sampdoria csupán döntetlenre volt képes a Catania ellen.

Juventus - Cesena 3-1 (2-1)
Stadio Olimpico
Juventus: Storari-Motta, Bonucci, Sorensen, Grosso, Pepe, Aquilani, Sissoko (Felipe Melo) (Salihamidzic), Marchisio, Del Piero (Iaquinta), Quagliarella
Cesena: Antonioli- Pellegrino, Bergen, Lauro (Ceccarelli), Nagatomo, Appiah, Parolo, Schelotto (Benalouane), Jiménez, Bogdani (Rodriguez), Giaccherini
Gólszerzők: Del Piero (30’), Quagliarella (43’), Iaquinta (87’) ill. Jiménez (11’)

Nem jó előjelekkel várta a találkozót a Juventus, hiszen a csapat húzóembere, a szerb Kraszics kidőlt a Salzburg elleni Európa Liga-találkozón, ráadásul az az összecsapás is döntetlenre végződött, ami nem remek Juve-formát mutatott. S mintha a Cesena megérezte volna, hogy lehet keresnivalója a torinói gárda ellen, Jiménez révén már a 11. percben megszerezte a vezetést az újonc alakulat (0-1). Még mielőtt össznépi harag zúdult volna a torinói játékosokra, ki más szerezhetett volna gólt, mint az elnyűhetetlen, a napokban a Juventus mellett újabb hűségesküt tevő Del Piero. A csapatkapitány a 30. percben tizenegyesből volt eredményes (1-1). Negyed órán belül aztán a vezetést is megszerezte a Juventus, Marchisio passzát Quagliarella váltotta gólra (2-1). A 87. percben a kegyelemdöfést is bevitte a Juve, ugyanis a csereként beálló Iaquinta betalált, így 3-1 lett a Juventus-Cesena mérkőzés végeredménye.

Bari - AC Milan 2-3 (0-2)
San Nicola Stadion
Bari: Gillet - Rossi, Masiello, Parisi, Belmonte, Donati, Almiron (Gazzi), Pulzetti (Rivas) (D’Alessandro), Álvarez, Barreto, Kutuzov
Milan: Abbiati - Yepes, Nesta, Zambrotta, Abate, Flamini, Seedorf (Pirlo), Ambrosini, Gattuso, Robinho (Pato), Ibrahimovic
Gólszerzők: Kutuzov (65’), Barreto (90’),ill. Ambrosini (5’), Flamini (31’), Pato (72’)

Kiválóan indult a milánói egylet számára a seregható Bari elleni találkozó, hiszen az ötödik percben már vezetést szerzett a vendégcsapat Ambrosini fejese révén (0-1). Sokat nem akart a mérkőzés eldöntésével bíbelődni a Milan, ugyanis Ibrahimovic passzát követően a 31. percben Flamini higgadtan emelt a kapuba (0-2). Nem hagyta magát azonban a hazai gárda, hiszen Barreto átadása után Kutuzov szépített (1-2), ám a frissen beállt Pato ismét kétgólosra növelte a milánóiak előnyét (1-3). A 90. percben Barreto gólja csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő, győzött a Milan 3-2-re.

Sampdoria - Catania 0-0 (0-0)
Luigi Ferraris Stadion
Sampdoria: Curci - Lucchini, Gastaldello, Ziegler, Tissone (Mannini), Zauri, Palombo, Guberti (Poli), Koman, Marilungo (Fornaroli), Pazzini
Catania: Andújar - Bellusci, Silvestre, Marchese, Potenza, Ledesma (Delvecchio), Izco, Carboni, Gómez (Ricchiuti), Mascara (Llama), López

Örömmel állapíthattuk meg a kezdőcsapatra pillantva, hogy honfitársunknak, Koman Vladimirnek újra bizalmat szavazott a Sampdoria vezetőedzője, Domenico Di Carlo. Ám a remek formának örvendő és a meccset végigjátszó középpályás sem tudta érdemben befolyásolni a mérkőzés genovai szempontból pozitív végkimenetelét, így 0-0 maradt az összecsapás.